23 Unikalne Fryzury Męskie Krótkie – Przewodnik dla Facetów

23 Unikalne Fryzury Męskie Krótkie – Przewodnik dla Facetów

Fryzury Męskie krótkie są najbardziej popularną formą uczesania. Wiele osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet, uważa męskie fryzury krótkie za najbardziej odpowiednią formę uczesania dla prawdziwego faceta. Niezależnie od gustów, mężczyźni wybierają fryzury na krótkich włosach przede wszystkim ze względu na wygodę.

Pielęgnacja krótko obciętych włosów może sprowadzać się w zasadzie tylko do ich mycia. Fryzury męskie krótkie nie wymagają często też żadnej formy stylizacji. Wystarczy jedynie dobre cięcie odpowiednio dobrane do rodzaju włosów i kształtów twarzy.

Jak dobrać najlepszą dla siebie modną krótką fryzurę?

fryzura-bardzo-krotko-obcieta-kopia

Fryzura męska krótka a kształt twarzy

Wśród modnych fryzur męskich niemal każdy może znaleźć optymalną dla siebie, czyli taką, która będzie zgodna z upodobaniami, a jednocześnie stworzy spójną kompozycję z rysami i kształtem twarzy.

Mężczyźni o ostrych rysach, kwadratowych i trójkątnych kształtach twarzy najkorzystniej wyglądają w męskich fryzurach krótkich o dłuższych górnych partiach i krótszych bokach i tyle. Tego typu cięcie łagodzi oblicze, szczególnie, gdy dłuższe włosy zaczesane są miękko na bok.

Fryzura Męska Krótka Kwadratowa Twarz

Również panom o twarzach okrągłych, i tym, którzy chcą je optycznie wyszczuplić zaleca się modną krótką fryzurę z wygolonymi bokami.

Fryzury męskie krótkie z włosami o równych długościach pasują twarzom owalnym, szczupłym. Powiększają optycznie głowę i sprawiają, że twarz wydaje się być pełniejsza.

Fryzura Męska Krótka Blond - Okrągła Twarz

Fryzury męskie krótkie – taka sama długość

Dość tradycyjna, zachowawcza wersja męskiej fryzury na krótkich włosach. Włosy mają taką samą, bądź podobną długość we wszystkich partiach. Dobrze sprawdza się u mężczyzn o ciekawej strukturze czy kolorze włosów. Cechy te nadają bowiem tego typu uczesaniu atrakcyjności i bardziej indywidualnego charakteru.

Bardzo ważna jest pielęgnacja tego typu fryzury, szczególnie dbałość o długość włosów. O ile zbyt długa góra nie stanowi u większości panów przesadnie dużego problemu, to zbyt długie boki i tył, zachodzące na uszy i szyję wyglądają wyjątkowo niekorzystnie.

Panowie o gęstych włosach, decydujący się na tego typu fryzurę powinni szczególnie pilnować długości. Łatwo bowiem w ich przypadku o niekorzystny efekt kasku.

Fryzury męskie krótkie – wygolone boki, dłuższa góra

Krótsze, często wygolone boki i dłuższa górna partia włosów to obecnie jedna z najbardziej modnych fryzur męskich. Szeroki wachlarz możliwości tego typu cięcia, pozwala dobrać odpowiednią wersję niemal każdemu mężczyźnie.

Górna partia włosów, co do zasady krótka ale na tyle długa, że dająca się stylizować na różne sposoby, jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią częste zmiany na swojej głowie, a także lubią zwracać uwagę swoim wyglądem.

Włosy zaczesane do góry wygolone boki

Męskie fryzury krótkie z dłuższą górną partią można kształtować zaczesując ją do tyłu, na bok, czy korzystając z kosmetyków usztywniających – stawiać do góry.

Włosy na bok krótsze boki i tył

Fryzury męskie krótkie – prawie na zero

Fryzury na krótkich włosach o kilkumilimetrowej długości święciły swoje modowe triumfy w poprzednich dekadach. Dziś często tego typu męska fryzura krótka jest deklaracją przynależności do pewnej grupy, często o charakterze ideologicznym i przez wielu kojarzona jest negatywnie, szczególnie noszona w połączeniu z dresowym stylem ubioru.

Nie należy jednak bać się tego typu obcięcia. Taka forma krótkiej fryzury dobrze wygląda jako uzupełnienie stylu eleganckiego oraz casualowego. Daje wrażenie schludnej oraz sprawia, że na pierwszy plan wychodzą rysy twarzy, które często przy dłuższych, bardziej ekstrawaganckich fryzurach stają się mniej wyraziste.

modna-fryzura-meska-bardzo-krotko

Tego typu męska krótka fryzura jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn z zakolami lub borykających się z problemem łysienia. Doskonale maskuje problem. Niekorzystnie wygląda jednak u osób o niekształtnej głowie bądź problemami skórnymi.

Jaki zarost do męskich fryzur krótkich?

Zarost jest dobrym uzupełniniem męskich fryzur krótkich. Tym, którym zależy na bardziej męskim charakterze swojego wyglądu, zarost nada tego typu cechy.

Krótki zarost dobrze komponuje się z fryzurami na krótkich włosach, w szczególności, gdy jest gęsty, zadbany i przycięty odpowiednio do kształtu twarzy.

modna-krotka-fryzura-na-gladko

Zdecydowanie bardziej ekstrawagancką formą stylizacji jest noszenie zarostu dłuższego niż długość włosów na głowie. Na wybiegach widzimy panów o bardzo krótkich fryzurach z długimi brodami, które coraz powszechniej spotykane na ulicach, wciąż nie schodzą z wybiegów.

krotkie-wlosy-dluga-broda

Najbardziej odważnym polecamy uzupełnienie swojego looku o najmodniejszy w tym sezonie typ zarostu – wąsy. Krótko przycięte, gęste, długie i podkręcone – forma dowolna!

fryzura-meska-krotka-wasy

Najbardziej modne fryzury męskie: