20+ Fryzur Męskich – Wygolone Boki i Tył (UNDERCUT)

20+ Fryzur Męskich – Wygolone Boki i Tył (UNDERCUT)

Wygolone boki i tył są ciągle w modzie. Fryzura męska z wygolonymi bokami cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Widzimy ją na wybiegach, co oznacza, że będzie modna jeszcze przez kilka kolejnych sezonów.

Wybierają ją mężczyźni lubiący wyrazisty look, daje się bowie ciekawie i ekstrawagancko stylizować. Bardziej klasyczne wersje męskiej fryzury z wygolonymi bokami i tyłem wybierają ci, którzy cenią wygodę – tego typu męska krótka fryzura daje fajny efekt niskim nakładem pracy.

Zaczesane do tyłu włosy blond z wygolonymi bokami
Zaczesane do tyłu włosy blond z wygolonymi bokami

Męska fryzura z wygolonymi bokami – co to za uczesanie?

Męską fryzurę z wygolonymi bokami cechuje przede wszystkim różnica w długościach poszczególnych partii włosów. Ideą tego typu uczesania są krótkie boki i tył oraz pozostawienie dłuższych włosów w górnej części głowy. Ta ogólna zasada kontrastu w długościach otwiera nam cały wachlarz możliwych typów męskich fryzur z wygolonymi bokami, w zależności od długości boków i góry, rodzaju włosów, sposobów zaczesania, na rodzaju kosmetyków użytych do stylizacji skończywszy.

Wygolone boki - wycięty wzór
Wygolone boki – wycięty wzór

Komu pasują wygolone boki?

Przyczyną dużej popularnosci męskiej fryzury z krótkimi bokami i tyłem może być to, że odpowiednio dobrana pasuje mężczyznom o różnych typach twarzy.

Panom o twardych, męskich rysach z twarzami o kwadratowym kształcie nadaje łagodniejszego charakteru i łagodzi ich oblicza. Tę rolę spełnia szczególnie dobrze fryzura na bok.

Z drugiej strony, odpowiednie strzyżenie męskie z krótkimi bokami i tyłem potrafi nadać męskości twarzom okrągłym poprzez działanie wysmuklające.

Wygolone boki efekt mokrych włosów

Krótkie boki i tył – jak uzyskać dobry efekt

Decyzja w zakresie różnicy w długości poszczególnych partii włosów jest o tyle trudna, że nie ma szczegółowych wytycznych w tym zakresie. Dobry fryzjer ocenijac rodzaj włosów, szybkość ich wzrostu i sposób układania powinien dobrać odpowiednią formę fryzury z wygolonymi bokami.

Długość włosów po bokach i z tyłu jest mniej istotna i zależy głównie od tego, jak szybko chcemy ponownie znaleźć się na fryzjerskim fotelu.

Zdecydowanie poważniejszym tematem jest określenie długości górnej partii włosów. Zastanawiamy się przede wszystkim jaki look chcemy osiągnąć, ile czasu dziennie jesteśmy w stanie poświęcić na stylizację oraz czy typ włosów pozwala nam na osiągnięcie upragnionego efektu. Odpowiedzenie sobie na te pytania daje nam możliwość wyboru pomiędzy następującymi opcjami: