Wygolone boki i tył są ciągle w modzie. Fryzura męska z wygolonymi bokami cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Widzimy ją na wybiegach, co oznacza, że będzie modna jeszcze przez kilka kolejnych sezonów.

Wybierają ją mężczyźni lubiący wyrazisty look, daje się bowie ciekawie i ekstrawagancko stylizować. Bardziej klasyczne wersje męskiej fryzury z wygolonymi bokami i tyłem wybierają ci, którzy cenią wygodę – tego typu męska krótka fryzura daje fajny efekt niskim nakładem pracy.

Zaczesane do tyłu włosy blond z wygolonymi bokami
Zaczesane do tyłu włosy blond z wygolonymi bokami

Męska fryzura z wygolonymi bokami – co to za uczesanie?

Męską fryzurę z wygolonymi bokami cechuje przede wszystkim różnica w długościach poszczególnych partii włosów. Ideą tego typu uczesania są krótkie boki i tył oraz pozostawienie dłuższych włosów w górnej części głowy. Ta ogólna zasada kontrastu w długościach otwiera nam cały wachlarz możliwych typów męskich fryzur z wygolonymi bokami, w zależności od długości boków i góry, rodzaju włosów, sposobów zaczesania, na rodzaju kosmetyków użytych do stylizacji skończywszy.

Wygolone boki - wycięty wzór
Wygolone boki – wycięty wzór

Komu pasują wygolone boki?

Przyczyną dużej popularnosci męskiej fryzury z krótkimi bokami i tyłem może być to, że odpowiednio dobrana pasuje mężczyznom o różnych typach twarzy.

Panom o twardych, męskich rysach z twarzami o kwadratowym kształcie nadaje łagodniejszego charakteru i łagodzi ich oblicza. Tę rolę spełnia szczególnie dobrze fryzura na bok.

Z drugiej strony, odpowiednie strzyżenie męskie z krótkimi bokami i tyłem potrafi nadać męskości twarzom okrągłym poprzez działanie wysmuklające.

Wygolone boki efekt mokrych włosów

Krótkie boki i tył – jak uzyskać dobry efekt

Decyzja w zakresie różnicy w długości poszczególnych partii włosów jest o tyle trudna, że nie ma szczegółowych wytycznych w tym zakresie. Dobry fryzjer ocenijac rodzaj włosów, szybkość ich wzrostu i sposób układania powinien dobrać odpowiednią formę fryzury z wygolonymi bokami.

Długość włosów po bokach i z tyłu jest mniej istotna i zależy głównie od tego, jak szybko chcemy ponownie znaleźć się na fryzjerskim fotelu.

Zdecydowanie poważniejszym tematem jest określenie długości górnej partii włosów. Zastanawiamy się przede wszystkim jaki look chcemy osiągnąć, ile czasu dziennie jesteśmy w stanie poświęcić na stylizację oraz czy typ włosów pozwala nam na osiągnięcie upragnionego efektu. Odpowiedzenie sobie na te pytania daje nam możliwość wyboru pomiędzy następującymi opcjami:

Wygolone boki i górna partia zaczesana do tyłu

Wygolone boki góra na gładko

Posiadacze dłuższych włosów w górnej partii, którzy stylizują fryzurę poprzez zaczesanie włosów do tyłu na gładko wpisują się najsilniej w obowiązujące trendy. Ten typ uczesania jest jednocześnie elegancki i stosowny na różnorakie okazji, jak i efektowny i wywołujący wrażenie, że mężczyzna nie tylko dba o swój wygląd, ale też wie co jest modne. Włosy muszą mieć odpowiednią długość i powinny być odpowiednio obcięte, aby nie sprawiały wrażenia za długich. Istotne jest używanie odpowiednich kosmetyków do stylizacji, takich jak żel, wosk, czy pasty do włosów.

Wygolone boki i górna partia zaczesana na bok

Włosy na bok krótsze boki i tył

Wersja męskiej fryzury z wygolonymi bokami dająca najwięcej możliwości stylizacyjnych. Począwszy od wyboru strony i głębokości przedziałka, poprzez długość górnej partii włosów, na sposobie ułożenia zaczesanej części fryzury.

Mężczyźni zabiegający o bardziej ekstrawagancki look mogą z przy wykorzystaniu różnorakich kosmetyków eksperymentować z nadawaniem większej obiętości dłuższej partii, zaczesywaniem jej za ucho, czy usztywniniem w górę. Opcji jest wiele i warto z nich korzystać póki moda na to pozwala.

Wygolone boki i niewiele dłuższa górna partia

Krótkie boki i tył lekko dłuższa góra

Zdecydowanie najbardziej tradycyjna wersja męskiej fryzury z wygolonymi bokami. Praktyczna i łatwa w utrzymaniu ale najmniej efektowna. Idealna dla mężczyzn, którzy nie chcą wyróżniać się z tłumu i cenią sobie nieczęste odwiedzanie fryzjera.

Ta wersja uczesania nie pełni zbyt dużej roli korygującej kształ twarzy, jest raczej neutralnym tłem. Dla niektórych taka rola fryzury jest najbardziej odpowiednia.

Wygolone boki i ruda broda

Wygolone boki ruda broda

Włosy postawione do góry – wygolone boki i tył

Postawione do góry wygolone boki i tył

Wygolone boki + broda i wąsy

Wygolone boki wąsy

Zaczesane do góry – wygolony tył i boki

Zaczesane do góry wygolony tył i boki

Wygolone boki kręcona góra

Wygolone boki kręcona góra

Wygolone boki oraz efekt mokrych włosów

Wygolone boki efekt mokrych włosów

Włosy zaczesane do góry – wygolone boki

Włosy zaczesane do góry wygolone boki

Wygolone boki – wycięty wzór

Wygolone boki - wycięty wzór

Dłuższa góra cieniowane boki

Dłuższa góra cieniowane boki

Górna partia zaczesana na bok

Górna partia zaczesana na bok

Zaczesane do tyłu włosy blond + wygolone boki

Zaczesane do tyłu włosy wygolone boki blond

Boki i tył wygolone na zero

Boki i tył wygolone na zero

Wygolone boki o różnej długości

boki wygolone o różnej długości

Długie włosy zaczesane na bok + boki wygolone na zero

Długie zaczesane na bok wygolone boki

Krótsze boki dłuższa góra i tył

Krótsze boki dłuższa góra i tył

Puszysta górna partia włosów

Puszysta górna partia włosów

Kręcona góra na bok wygolone boki

Kręcona góra na bok wygolone boki

Boki na zero – postawiona góra

Boki na zero postawiona góra

Kręcona tekstura wygolone boki

kręcona tekstura wygolone boki

Krótki bok i zaczes

krótki wygolone boki undercut

Dłuższe i stylowo zaczesane

Dluższe zaczesane wygolone boki

Klasyczny zaczes

Undercut pompadour

Kompozycja z brodą

Undercut mocna krawędź