Nie warto się rozwodzić zanadto nad tym jak wielkim problemem są zakola, gdyż jeśli czytasz ten tekst to z pewnością doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Być może wypróbowałeś już większość znanych sposobów na ten irytujący stan rzeczy i żaden cię nie zadowolił?

Dość często (w większości przypadków właściwie) walka z zakolami to jak walka z wiatrakami, której nie sposób wygrać. Naszym zdaniem dobrym wyjściem z tej sytuacji jest dobór odpowiedniej fryzury, która sprawi, że poczujemy się swobodnie i będziemy zadowoleni z naszego wyglądu.

Poniższy wybór fryzur dla facetów z zakolami dotyczy tych mężczyzn, którzy posiadają wystarczającą ilość w miarę gęstych włosów, aby je zapuszczać, stylizować oraz układać.

Krótka Postrzępiona Grzywka

Hugh Laurie Klasyczne Cięcie
s_bukley/Shutterstock.com

Swobodnie, wręcz nieco niedbale wystylizowana grzywka mimo, że jest krótka zakryje nasze zakola. Krótkie boki oraz tył wystrzyżone maszynką tak, aby wyraźnie różniły się długością od reszty włosów.

Grzywka zaczesana na czoło

Zaczesana Grzywka
Zaczesując grzywkę do przodu czyli na czoło w oczywisty sposób ukrywamy zakola. Fryzura ta jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy ze swobodą przyjmują bardziej nietypowe stylizacje.

Fryzura z Grzywką na Bok

Fryzura Z Grzywką na bok

W tej wersji grzywka jest dłuższa i zakrywa ona nie tylko same zakola, ale i całe czoło. Podobnie jak poprzednia fryzura to klasyczne rozwiązanie z tą różnicą, że nie przyciąga tak wzroku swoją ekstrawagancją. Aby grzywka dała się zaczesać na bok musimy ja zapuścić nieco dłużej.

 

Wycieniowane Boki oraz Odkryte Zakola

Zaczes do tyłu

Fryzura ta eksponuje zakola, ale dzięki swojej naturalności pozwala im wkomponować się w układ włosów i nie zwracają one naszej uwagi. Włosy zaczesane są tutaj do góry i do tyłu co również wzmacnia ten efekt.

Dłuższe Włosy Zaczesane do Tyłu

Dluższe Włosy Zaczesane doTyłu Joaquin Phoenix - fryzura dla mężczyzny z zakolami

Pomimo, że włosy Joachima są dosyć rzadkie i cienkie zaczesanie ich do tyły (dosyć niedbałe w tym przypadku) dodaje jego twarzy męskości. Uwidocznione zakola ponownie sprawiają wrażenie naturalnego elementu tej stylizacji.

Krótkie Cięcie

Christian bale krótkie cięcie
s_bukley/Shutterstock.com

Krótkie fryzury oczywiście całkowicie odkryją nasze zakola. W tym wypadku (gdy zakola nie są jeszcze tak mocno uwidocznione) włosy mogą być nieco dłużej przystrzyżone.

Bardzo Krótkie Cięcie

Fryzura Na Łyso Goslin

Ryan Goslin pokazuje jak strzygąc się na bardzo krótko sprawiamy, że zakola nieznacznie się wyróżniają. Rozwiązanie to dość oczywiste wystrzyżone na 2-3 milimetrów włosy prawie zrównują się z samymi zakolami i przez to stają się one mniej wyraźne.

Fryzury Męskie na Bok

Włosy Zaczesane Na Bok

Zaczesując włosy na bok nie boimy się eksponować zakola, jednocześnie zakrywamy je z drugiej strony. Nawet przy przerzedzających się już włosach, stylizacja ta doskonale sprawdza się jako fryzura dla facetów z zakolami.

Włosy Zaczesane na Bok

Włosy Zaczesane na Bok oraz Grzywka

Ponownie zaczesujemy włosy na jedną stronę, tym razem nieco krótsze. Grzywka nieco niedbale postrzępiona dodaje ekstrawagancji. Mimo, że zakola są odsłonione całość prezentuje się bardzo naturalnie.

Włosy zaczesane do góry

Nic Cage długa fryzura zaczesana do tyłu
Nic Cage’s long, slicked-back

Dla tych u których zakola nie są jeszcze tak bardzo widoczne proponujemy zaczesanie włosów do góry. W tym przypadku boki są również nieco dłuższe. Wariacją tej fryzury jest wycieniowanie boków taka, aby były znacznie krótsze ponad uszami.

Patrick Wilson z grzywką do góry

DFree/Shutterstock.com

Johnny Depp Długie Włosy

Johnny Depp Długie Włosy
PAN Photo Agency/Shutterstock.com

Jason Statham Krótko Wygolona

Jason Statham Krótko Wygolona
Ga Fullner/Shutterstock.com

Postrzępiona

Gordon Ramsay
s_bukley/Shutterstock.com

Grzywka do Góry

Daniel Craig Grzywka do Góry
Featureflash Photo Agency/Shutterstock.com

Zaczesana w Przedziałkiem

Bradley Cooper Zaczesana w Przedziałkiem
Krista Kennell/Shutterstock.com

Mocno przycięta fryzura

Prince William Mocno przycięta fryzura
Kathy Hutchins/Shutterstock.com

Bruce Willis wygolona głowa

Bruce Willis wygolona głowa
Tinseltown/Shutterstock.com

Zaczes i Cieniowanie (Fade)

Zaczesane do Tylu Włosy oraz Broda

Elegancka Fryzura na Zakola

Fryzura styl elegancki - odkryte zakola

Fryzura Pompa zaczesana do tyłu oraz cieniowana

Fryzura Pompa zaczesana do tyłu oraz cieniowana

Fryzura na rzadkie włosy oraz zakola

Fryzura na rzadkie włosy - sposób na zakola

Grzywka zaczesana na czoło

Grzywka zaczesana na czoło

Włosy Zaczesane na bok

Fryzura zaczesana na bok z brodą

Fryzura na zakola z pompą

Fryzura na zakola z pompą

Fryzura na wysokie czoło

Fryzura na wysokie czoło z lokiem

Fryzura cieniowana – góra zaczesana na bok

Fryzura cieniowana zaczesana

Gdy zakola dopiero zaczynają dawać się we znaki, możemy zaczesać włosy (również przerzedzone) na płasko. Boki cieniujemy tak, aby ponad linią uszu były już bardzo krótkie nawet od 1 do 3 mm długości.