21 Niebanalnych Fryzur z przedziałkiem: Modne i Praktyczne (Galeria)

21 Niebanalnych Fryzur z przedziałkiem: Modne i Praktyczne (Galeria)

Fryzura z przedziałkiem nie wychodzi z mody od lat. Noszą ją zarówno mali chłopcy, jak i eleganccy starsi panowie. Skąd taka popularność tego rodzaju uczesania?

Fryzura z przedziałkiem dobra na każdą okazję

Za wyborem fryzury z przedziałkiem przemawia przede wszystkim jej uniwersalność. Doskonale nadaje się bowiem na co dzień jako uzupełnienie casualowego stylu, jak i na okazje wymagające  większej dozy elegancji – do pracy, na biznesowe spotkania, czy wyjątkowe uroczystości.

Męską fryzurę z przedziałkiem można ciekawie modyfikować w zależności od potrzeb nadając jej coraz to innego charakteru. Zaczesanie do tyłu, do przodu, na gładko, niedbałe rozczochranie –  sprawdzi się w każdych okolicznościach.

Dla kogo fryzura z przedziałkiem ?

Fryzura z przedziałkiem najlepiej sprawdzi się u mężczyzn o gęstych włosach, nie wyklucza się jej jednak w przypadku włosów cieńszych –wymaga jednak intensywniejszej pielęgnacji. Potrzebny jest czas oraz większe porcje kosmetyków do jej wystylizowania. Zaczesanie włosów na bok najlepiej współgra z kwadratowym i owalnym kształtem męskiej twarzy.

Fryzura z przedziałkiem uniesiona

Wybierz formę fryzury z przedziałkiem

Męska fryzura z przedziałkiem ma bardzo wiele odmian, zależnych od długości górnych i bocznych partii włosów, sposobu zaczesania przedziałka czy ogólnego charakteru cięcia. Dlatego zlecając swojemu fryzjerowi wykonanie fryzury z przedziałkiem koniecznie przedstaw zdjęcie z upatrzoną fryzurą. Dzięki temu uzyskasz upragniony efekt  i unikniesz niepotrzebnych rozczarowań.

fryzury męskie z wygolonym przedziałkiem

Fryzura z przedziałkiem na bok – tylko który?

Wybór miejsca przedziałka jest zależny od indywidualnych upodobań. Najczęściej występującym typem jest fryzura z przedziałkiem nad lewym okiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby poprowadzić przedziałek po prawej części głowy. Fryzura z przedziałkiem na środku była modna w poprzedniej dekadzie i obecnie nie znajduje się w top ten męskich fryzur.

Jak obchodzić się z fryzurą z przedziałkiem, aby wyglądała dobrze?

Podstawową zasadą pielęgnacji jest częste mycie włosów. Im dłuższe tym bardziej widać na nich efekty zaniedbania.

Szczególnie ważne jest regularne oczyszczanie głowy z kosmetyków używanych do pielęgnacji. Ilość używanych do układania fryzur kosmetyków jest sprawą indywidualną. Zależy od typu włosa – jednym układają się one  dobrze same z siebie, inni muszą korzystać z różnego typu stylizacyjnych wspomagaczy.

Kosmetykiem uniwersalnym, dającym dość naturalny efekt przy fryzurze z przedziałkiem jest pianka do włosów. Zaczesanie na gładko wymaga użycia wosku, bądź żelu. Gdy fryzura wymaga mocniejszego utrwalenia stosujemy lakier albo spray usztywniając.

Do czego pasuje fryzura z przedziałkiem…