Fryzura z przedziałkiem nie wychodzi z mody od lat. Noszą ją zarówno mali chłopcy, jak i eleganccy starsi panowie. Skąd taka popularność tego rodzaju uczesania?

Fryzura z przedziałkiem dobra na każdą okazję

Za wyborem fryzury z przedziałkiem przemawia przede wszystkim jej uniwersalność. Doskonale nadaje się bowiem na co dzień jako uzupełnienie casualowego stylu, jak i na okazje wymagające  większej dozy elegancji – do pracy, na biznesowe spotkania, czy wyjątkowe uroczystości.

Męską fryzurę z przedziałkiem można ciekawie modyfikować w zależności od potrzeb nadając jej coraz to innego charakteru. Zaczesanie do tyłu, do przodu, na gładko, niedbałe rozczochranie –  sprawdzi się w każdych okolicznościach.

Dla kogo fryzura z przedziałkiem ?

Fryzura z przedziałkiem najlepiej sprawdzi się u mężczyzn o gęstych włosach, nie wyklucza się jej jednak w przypadku włosów cieńszych –wymaga jednak intensywniejszej pielęgnacji. Potrzebny jest czas oraz większe porcje kosmetyków do jej wystylizowania. Zaczesanie włosów na bok najlepiej współgra z kwadratowym i owalnym kształtem męskiej twarzy.

Fryzura z przedziałkiem uniesiona

Wybierz formę fryzury z przedziałkiem

Męska fryzura z przedziałkiem ma bardzo wiele odmian, zależnych od długości górnych i bocznych partii włosów, sposobu zaczesania przedziałka czy ogólnego charakteru cięcia. Dlatego zlecając swojemu fryzjerowi wykonanie fryzury z przedziałkiem koniecznie przedstaw zdjęcie z upatrzoną fryzurą. Dzięki temu uzyskasz upragniony efekt  i unikniesz niepotrzebnych rozczarowań.

fryzury męskie z wygolonym przedziałkiem

Fryzura z przedziałkiem na bok – tylko który?

Wybór miejsca przedziałka jest zależny od indywidualnych upodobań. Najczęściej występującym typem jest fryzura z przedziałkiem nad lewym okiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby poprowadzić przedziałek po prawej części głowy. Fryzura z przedziałkiem na środku była modna w poprzedniej dekadzie i obecnie nie znajduje się w top ten męskich fryzur.

Jak obchodzić się z fryzurą z przedziałkiem, aby wyglądała dobrze?

Podstawową zasadą pielęgnacji jest częste mycie włosów. Im dłuższe tym bardziej widać na nich efekty zaniedbania.

Szczególnie ważne jest regularne oczyszczanie głowy z kosmetyków używanych do pielęgnacji. Ilość używanych do układania fryzur kosmetyków jest sprawą indywidualną. Zależy od typu włosa – jednym układają się one  dobrze same z siebie, inni muszą korzystać z różnego typu stylizacyjnych wspomagaczy.

Kosmetykiem uniwersalnym, dającym dość naturalny efekt przy fryzurze z przedziałkiem jest pianka do włosów. Zaczesanie na gładko wymaga użycia wosku, bądź żelu. Gdy fryzura wymaga mocniejszego utrwalenia stosujemy lakier albo spray usztywniając.

Do czego pasuje fryzura z przedziałkiem…

Zaczesana gładko do góry

Fryzura z przedziałkiem na bok zaczesana do góry

Zaczesanie włosów do góry wymaga użycia silnych kosmetyków typu pianka, lakier. Łatwiej mają ci, którym włosy pną się do góry w naturalny sposób.

Do owalnej twarzy

Fryzura z przedziałkiem owalna twarz

Zaczesanie na gładko jest elegancką wersją fryzury z przedziałkiem. Zaczesywane włosy muszą być wystarczająco długie, inaczej nie poddadzą się nawet najlepszym kosmetykom.

Przedziałek na lewe oko

fryzury męskie z wygolonym przedziałkiem różne wersje

Przedziałek nad lewym okiem jest najbardziej typową formą zaczesywania włosów na bok. Im głębszy przedziałek tym większa możliwość ukrycia pod włosami zakoli czy wysokiego czoła.

Przedziałek i broda

fryzura męska z wygolonym przedziałkiem oraz broda

Do fryzury z przedziałkiem na bok pasują różnej długości zarosty. W zależności od wieku oraz stylu noszonego zarostu. Możemy zaproponować mniej lub bardziej casualowe rodzaje zaczesania.

Przedziałek i okulary

Fryzura z przedziałkiem okulary

Dobrze dobrane okulary są elementem, który może zupełnie zmienić wygląd mężczyzny. Fryzura z przedziałkiem na bok fajnie współgra z okularami. Jej chłopięcym wersjom okulary nadają  intelektualnego charakteru. Eleganckie formy fryzur z przedziałkiem uzupełnione o okulary tworzą kompletny klasyczny look.

Wycieniowane boki i przedziałek

Fryzura z przedzialkiem wyciecie boków

Fryzurze z przedziałkiem można nadać ciekawego charakteru różnorako stylizując boki. Począwszy od bardziej klasycznego strzyżenia o różnych długościach, po – w najbardziej drastycznych przypadkach – wycinanie wzorów czy imion wybranek serca.

Przedziałek i dłuższa broda

Fryzura z przedziałkiem broda długa

Zarost jest doskonałym uzupełnieniem fryzury z przedziałkiem, nadaje jej bowiem ostrzejszego charakteru. Ważna jest codzienna dbałość o brodę, szczególnie tą pokaźniejszych rozmiarów.

Fryzura zaczesana do góry

Fryzura z przedziałkiem zaczesana do góry

Zaczesanie do góry włosów przy fryzurze z przedziałkiem pasuje mężczyznom o niezbyt wysokim czole. Nadaje ono chłopięcego, zawadiackiego charakteru. Im dłuższe są zaczesywane do góry włosy, tym bardziej ekstrawagancki obraz właściciela fryzury.

Do kwadratowej twarzy

Fryzura z przedziałkiem kwadratowa twarz

Mężczyźni o kwadratowym kształcie twarzy będą wyglądać we fryzurze z przedziałkiem szczególnie korzystnie. Zmiękcza ona bowiem ostre rysy i dobrze komponuje się z układem szczęki.

Dłuższe boki

Fryzura z przedziałkiem dłuzsze boki

Dłuższe boki nadają fryzurze z przedziałkiem bardziej miękkiego charakteru. Sprawdzają się głównie u mężczyzn o gęstych włosach. Ważne żeby pilnować długości i nie doprowadzić do nieestetycznego, zapuszczonego looku.

Elegancko zaczesane

Fryzura z przedziałkiem elegancko

Fryzura z przedziałkiem doskolane komponuje się z eleganckim lookiem zarówno u młodszych, jak i starszych mężczyzn. Nadaje klasy i sprawia wrażenie zadbanej.

Fryzura z przedziałkiem wygolone boki

Fryzura z przedziałkiem wygolone boki

Doskonała Fryzura Biznsesowa

Fryzura z przedziałkiem Biznesowo

Przedziałek i gęste włosy

Fryzura z przedziałkiem lwosy gęste

Przedziałek na prawe oko

Fryzura z przedziałkiem prawe oko

Wersja klasyczna

Fryzura z przedziałkiem wersja klasyczna

Włosy rzadkie

Fryzura z przedziałkiem włosy rzadkie

Proste blond włosy

Proste blond włosy grzywka

Krótsze boki i tył

Włosy na bok krótsze boki i tył

Nowoczesne wcięcie

Nowoczesne wcięcie włosy zaczesane
Zurijeta/Shutterstock.com

Fryzura cieniowana zaczesana

Fryzura cieniowana zaczesana