14 Pomysłów na Fryzurę Samuraja + Poradnik
Męski kucyk, fryzura samuraja, wikinga czy kok to najpopularniejsze nazwy tego wyjątkowo atrakcyjnego w ostatnich sezonach, męskiego upięcia włosów. Stało się ono fenomenem, pomimo iż już od lat długowłosi mężczyźni cenili je za wyjątkową wygodę i ciekawy sposób na zmianę wyglądu.
Czym jest fryzura samuraja?
Upięte w kucyk czy koczek włosy zyskały sławę nie bez powodu, są bowiem niezwykle męskie, sexy i co ważne, bardzo praktyczne. Hipsterski kucyk lub inaczej fryzura na samuraja, jest ostatnimi czasy niemal nieodłącznie wiązany z lekkim zarostem czy też efektowną brodą.
Do niedawna styl ten uznawany był za kudłaty i niechlujny, a wszystko to do czasu, aż stał się hitem i został lansowany przez stylistów, gwiazdy i celebrytów. Teraz fryzura samuraja święci swoje zasłużone triumfy.
[ad /]
Jak zapuścić włosy do kucyka?
Fryzura na samuraja czy kucyk wymaga odpowiednich włosów, dlatego aby móc postawić na ten typ fryzury trzeba mieć ku temu warunki w postaci dłuższych kosmyków, lub chociażby grzywki. Aby zatem móc postawić na tę wyjątkową fryzurę wikinga, konieczne staje się zapuszczenie włosów do długości co najmniej 15 cm. Powód jest prosty – bez wystarczającej długości włosów, nie ma możliwości ich związania.
W zależności od zamierzonego efektu, można zacząć od klasycznego cięcia i zapuszczania włosów na całej długości, bądź też ograniczyć się do efektownego kucyka na bazie długiej grzywy z wyciętymi bokami.
Na podstawie powyższych cięć, wyróżniane są dwa rodzaje męskich upięć tego rodzaju – pół kok i pełny kok. Rozróżnia je jedynie niezbędna długość oraz ilość włosów do upięcia.
Pełny męski kucyk
Pełny męski kucyk to nic innego jak upięcie włosów, które są długie w całości. Chcąc go wykonać należy związać wszystkie kosmyki w zgrabny kucyk lub koczek, aby zyskać rewelacyjny rezultat.
[read-next url=”https://facetzokladki.pl/fryzury-meskie-do-cienkich-wlosow/” /]
Aby móc pozwolić sobie na najbardziej efektowne upięcia w postaci koczka, konieczne jest zapuszczenie włosów do długości minimum 20 – 24 cm, aby wszystkie kosmyki udało się zebrać w zgrabną kitkę. Niestety wymaga to czasu i cierpliwości. Idealna długość, to taka sięgająca do ramion lub nieco dłuższa, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z warstwowymi fryzurami lub asymetrycznymi cięciami.
W przypadku kręconych włosów zapuszczanie może trwać nieco dłużej. Ale długo oczekiwany efekt jest za to porażający.
Długie włosy do fryzury wikinga wymagają również odpowiedniej pielęgnacji, dlatego decydując się na ten styl, warto mieć to na uwadze, pamiętając o ich nawilżaniu i ogólnej dbałości o ich doskonałą kondycję.
Pół koczek
Częściowy kok jest znany jako fryzura samuraja, która składa się tylko z włosów zapuszczonych na wierzchołku głowy. Upięcie jest wówczas niezwykle proste, wystarczy złapać kosmyki włosów i związać w koczek lub krótkiego kucyka (w zależności od długości włosów). Do pół – koczka wystarczy jedynie 15-17 cm włosów, które dadzą efektowną kitkę.
Mężczyźni, którzy preferują tę fryzurę najczęściej pozostawiają dłuższe włosy na górze, a boki i tył zostają krótko ścięte, bądź też wygolone. Sposób ten świetnie akcentuje kok, czy też dłuższe włosy na czubku głowy, dając całej fryzurze naprawdę ciekawy efekt.
Fryzura ta jest wprost idealna dla aktywnych mężczyzn, którzy cenią wygodę i wyjątkowy styl. Jest ona stosunkowa łatwa w codziennej pielęgnacji, a aby ją zyskać nie trzeba za długo czekać – najczęściej panowie decydujący się na taką fryzurę już dysponują dłuższą grzywą, która potrzebuje do kilku miesięcy na wzrost. Jest ona idealna w połączeniu ze stylową wyciętą brodą lub zarostem.
[read-next url=”https://facetzokladki.pl//” /]
Ciekawymi wariacjami są również rozmaite warkoczyki, plecenia czy finezyjne upięcia artystyczne, które w połączeniu z ciekawie wygolonymi bokami i tyłem robią niesamowite wrażenie.
Gdzie umiejscowić męski koczek i jak go stylizować?
Kucyk samuraja czy koczek to proste upięcie, które w zależności od długości kosmyków można umieścić w dowolnym miejscu głowy, ważne jest jednak, aby upięcie było blisko nasady włosów (pamiętając by nie było zbyt mocno ściśnięte, gdyż może osłabiać cebulki).
[read-next url=”https://facetzokladki.pl/zapuszczanie-brody/” /]
Najprościej jest stosować je w miejscu gdzie czujemy się z nim dobrze, niemniej najlepiej w okolicy wierzchołka głowy.
Stylizacja
Do stylizacji potrzebna będzie w zasadzie jedynie elastyczna opaska czy też gumka do włosów i sprawne ręce. Przed związanie dobrze jest wszystkie włosy zagarnąć w zgrabną kitkę, aby następnie zawinąć je w koczek lub upiąć w kucyk. Cała „stylizacja” zajmuje kilka sekund, a efekt jest powalający.
Świetnie sprawdzą się również finezyjne upięcia, które na dłuższych włosach są niemal nieograniczone.